KOVOVÝROBA - LISOVÁNÍ
Vlastní výroba představuje lisování výrobků - výlisků jako finálních výrobků nebo polotovarů pro další výrobu. Lisujeme z Fe, Al, Cu i jiných kovů s pocínovaným, pozinkovaným nebo lakovaným případně potištěným povrchem do tloušťky základního plechu 3 mm, jednoduché ploché výlisky do 10 mm. Pro lisování používáme klasické mechanické výstředníkové lisy od 5 tun do 100 tun, hydroulický lis 30 tun a další specializované stroje pro výrobu plechových obalů jako je spojovačka, kruhová pertlovačka a zavíračka atd. Používané lisovací nástroje konstruujeme dle výrobního požadavku, pracujeme i s nástroji dodanými zákazníkem. Vlastní výrobu představují tyto skupiny výrobků:
Obaly
Výrobky z pocínovaného potravinářského plechu nebo lakovaného plechu pro sypké, tuhé nebo polotuhé materiály.
obaly tažené - misky a kelímky s víčkem nebo bez víčka (výlisek jednoho kusu materiálu)
obaly skládané - kruhové obaly s pláštěm s podélným spojem se zaperlovaným dnem a vnějším narážecím víčkem se standardním průměrem 68, 86, 103, 134 mm a výškou do 260 mm nebo dle individuálních požadavků.
Hlubokotažené výrobky
Výlisky z plechů do tloušťky 3 mm jednorázovými nebo postupovými přípravky jako jsou různé krytky, zátky, Al misky pro rentgenovou analýzu apod.